fin trim logo skolkahappypanda cz

English | Česky

+(420) 774 366 997
+(420) 603 336 824
 Sosnová 757/2B Brno-Jundrov

Děti navštěvující Miniškolku Happy Panda se účastní fakultativních programů: plavání, cvičení, cvičení proti ploché noze, tenis, lidový tanec, jóga, tibetská zvuková masáž a dětem se provádí zdraví prospěšná masáž nohou.

Plavání

Děti vozíme na plavání do moderního a hygienicky zařízeného Aquaparku v Kohoutovicích. Zde se jim věnují odborní a zkušení lektoři plavání.

Cvičení

Cíleným cvičením chceme dosáhnout toho, aby děti měly správné držení těla, správnou koordinaci pohybů, cítily přirozenou radost z pohybu, svou potřebu k pohybu zcela uspokojily a pohyb si zamilovaly. Cvičení je sestaveno takovým způsobem, aby se u dětí předcházelo vzniku ploché nohy. Naši pedagogové vedou cvičení hravou formou, občas i při hudbě. Naším pedagogickým záměrem je nastavit dětem správný životní styl, a aby si děti pohyb zamilovaly.

Tenis

Jako každý druh sportu, i tenis má pozitivní účinky na náš organismus. Nejenže zvyšuje kondici, ale díky tenisu se zlepšuje i naše schopnost řešení problémů a koncentrace. Má pozitivní vliv na fyzickou stránku lidského organismu: podporuje svalový tonus, pružnost, snižuje možnost srdečního a cévního onemocnění a onemocnění cukrovkou. Má vliv i na naši kostru, neboť tenis rozhýbe každou část našeho těla, a proto se ve stáří výrazně snižuje riziko řídnutí kostí.

Cvičení proti ploché noze

Každodenním cvičením lze účinně předcházet ploché noze a výronům kotníků, proto je důležité, aby k němu děti byly vedeny. Cvičení je také vynikající jako prevence potíží s páteří a pro správné držení těla.

Tanec

Děti si v rámci výuky lidových tanců osvojí základní kroky, dále se učí  říkadla a písničky. Cílem výuky  tanců je vývoj rytmického cítění dětí a prostřednictvím lidových her se děti zároveň seznamuji s lidovými tradicemi.