fin trim logo skolkahappypanda cz

English | Česky

+(420) 774 366 997
+(420) 603 336 824
 Sosnová 757/2B Brno-Jundrov

Sport

Děti navštěvující Miniškolku Happy Panda se účastní fakultativních programů: plavání, cvičení, cvičení proti ploché noze, tenis, lidový tanec, jóga, tibetská zvuková masáž a dětem se provádí zdraví prospěšná masáž nohou.

Plavání

Děti vozíme na plavání do moderního a hygienicky zařízeného Aquaparku v Kohoutovicích. Zde se jim věnují odborní a zkušení lektoři plavání.

Cvičení

Cíleným cvičením chceme dosáhnout toho, aby děti měly správné držení těla, správnou koordinaci pohybů, cítily přirozenou radost z pohybu, svou potřebu k pohybu zcela uspokojily a pohyb si zamilovaly. Cvičení je sestaveno takovým způsobem, aby se u dětí předcházelo vzniku ploché nohy. Naši pedagogové vedou cvičení hravou formou, občas i při hudbě. Naším pedagogickým záměrem je nastavit dětem správný životní styl, a aby si děti pohyb zamilovaly.

Tenis

Jako každý druh sportu, i tenis má pozitivní účinky na náš organismus. Nejenže zvyšuje kondici, ale díky tenisu se zlepšuje i naše schopnost řešení problémů a koncentrace. Má pozitivní vliv na fyzickou stránku lidského organismu: podporuje svalový tonus, pružnost, snižuje možnost srdečního a cévního onemocnění a onemocnění cukrovkou. Má vliv i na naši kostru, neboť tenis rozhýbe každou část našeho těla, a proto se ve stáří výrazně snižuje riziko řídnutí kostí.

Cvičení proti ploché noze

Každodenním cvičením lze účinně předcházet ploché noze a výronům kotníků, proto je důležité, aby k němu děti byly vedeny. Cvičení je také vynikající jako prevence potíží s páteří a pro správné držení těla.

Tanec

Děti si v rámci výuky lidových tanců osvojí základní kroky, dále se učí  říkadla a písničky. Cílem výuky  tanců je vývoj rytmického cítění dětí a prostřednictvím lidových her se děti zároveň seznamuji s lidovými tradicemi.

Svátky

Školka má v rámci rozvrhu různé typy činností (např. vizuální výchovu, adaptační programy), které se snaží přizpůsobit tematice související s ročním obdobím a různými svátky v roce. Svátky a slavnosti, které v naší mateřské škole dodržujeme, se promítají do různých činností.

Sváten nebo významný den

Období

Vinobraní říjen
Halloween listopad
Příprava na advent listopad a prosinec
Mikulášská besídka prosinec
Vánoce prosinec
Masopust únor
Očekávání jara březen
Velikonoce březen nebo duben
Den Země duben
Den matek květen
Konec roku a pasování prvňáčků květen
Dětský den červen

Děti společně oslavují narozeniny svých vrstevníků, dostanou dort, předávají si dárky a baví se.

a více

 

Tibetská zvuková terapie

Skrze ni dáváme dětem možnost najít v sobě samých jistotu. Jejich vlastní schopnosti, síla a přirozené prostředí se pro ně stávají oporou, záchytným bodem. Sebevědomí poskytuje vnitřní stabilitu a dává základ k tomu, aby se člověk stal šťastným, svobodným a jistým si sám sebou. Tibetské misky hrají a lákají k tomu, aby je děti vyzkoušely. Když ve školce děti misku vezmou do rukou a zahrají na ni, skrz špičky prstů mohou cítit, jak se zvukové vlny šíří jejich tělem. Cítí, jak vzniká nádherný a rozmanitý zvuk, který okamžitě osloví jejich vnitřní svět a mohou se tak vydat na cestu světem hudby. Mohou slyšet stále nové a nové tóny, které v nich probudí dětskou zvědavost a otevírají cestu kreativitě, protože široký rozsah zvukových variací jim dává možnost, aby sami komponovaly. Děti si Tibetskou zvukovou masáž provádějí navzájem vlastními miskami a hravou formou. Tento způsob má také mnoho pozitivních účinků na zdraví, imunitní a nervový systém. Velmi dobrých výsledků bylo dosaženo v případě nápravy poruch chování (např. úzkost, emoční distance, agrese, hyperaktivita), poruch učení (např. poruchy pozornosti a schopnosti soustředit se), popř. komunikačních poruch.


Jóga

Poskytuje tělesný, duchovní, duševní a sociální vývoj, jako např.: podporuje v daném věku pozitivní změny vnitřních orgánů, vnitřních soustav, hormonálních funkcí, nervového systému, smyslových orgánů; u dětí vede k postupnému zrání osobnosti, morálních zásad, citového světa a zaměřuje je humanitním směrem; všechny aplikované hry mají výchovný vliv a jejich prostřednictvím si děti osvojují pozitivní způsoby chování (vztah ke kamarádům, dodržování pravidel, nesobecká pomoc); zlepšuje schopnost učení a plnění domácích úkolů a ostatních školních povinností.

Ostatní programy

  • keramické workshopy
  • kinosál a dětské koncerty v našem vlastním kinosále a přednáškovém sále
  • procházky lesem v nedaleké přírodní rezervaci a seznámení se s přírodou a jejími proměnami
  • odpovědnost za životní prostředí a jeho ochranu prostřednictvím hry
  • ochrana zdraví formou hry
  • divadelní a hudební představení

Ostatní programy